Wtorek, zbliża się godzina 18. W powietrzu zaczyna się odczuwać lekkie podekscytowanie związane z  rozpoczynającym się za chwilę spotkaniem. Przychodzą kolejne osoby. Niektóre z...

Wtorek, zbliża się godzina 18. W powietrzu zaczyna się odczuwać lekkie podekscytowanie związane z  rozpoczynającym się za chwilę spotkaniem. Przychodzą kolejne osoby. Niektóre z nich widzę po raz pierwszy, część to stali bywalcy, można rzec – znajomi. W Global Investor Club nawiązujemy relacje – to główny kapitał tej inicjatywy – relacje inwestycyjne, biznesowe, ale też towarzyskie.

Ale o co chodzi?

Global Investor Club zrzesza inwestorów indywidualnych, skupiając się na wspólnym inwestowaniu oraz edukacji w zakresie tematyki inwestycyjnej. Obecnie GIC ma zarejestrowanych ponad 1300 członków – Polaków mieszkających w kilkunastu krajach, przede wszystkim w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Co ciekawego GIC oferuje inwestorom?

Klub umożliwia ludziom o podobnych zainteresowaniach i celach wymianę poglądów, doświadczeń, wiedzy. Stanowimy platformę wychwytującą atrakcyjne oferty na rynku, ale także kreujemy nietuzinkowe rozwiązania inwestycyjne. Walorem wyróżniającym GIC na rynku jest jego merytoryczność i praktyczne przekładanie wiedzy w czyn. Nie jesteśmy kółkiem dyskusyjnym. Członkowie klubu, w przeważającej mierze to aktywni inwestorzy, którzy realizują swoje zamierzenia dwutorowo: po części w ramach inwestycji realizowanych indywidualnie, a ponadto uczestniczą w klubowych rozwiązaniach umożliwiających inwestowanie grupowe. W ramach klubu utworzonych zostało kilka spółek celowych m.in. inwestujących w remontowanie kamienic, deweloperskich oraz pożyczkowych. Najnowszym z tego typu przedsięwzięć jest spółka zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, której założeniem będzie hurtowy zakup beczek szkockiej whisky. Inwestycję tą przewidujemy jako rozwiązanie długoterminowe, o znacznym ładunku emocjonalnym. Nie jest rzeczą powszechną posiadać beczkę najsławniejszego trunku świata. Tym bardziej, że większość szkockich destylarni nie oferuje sprzedaży detalicznej. Oznacza to, że w większości przypadków, indywidualny inwestor nie ma sposobności wyboru tego typu inwestycji. Dopiero po skumulowaniu środków, wiedzy oraz determinacji, jakie następuje w Global Investor Club, takie przedsięwzięcie staje się realne. Wykorzystujemy potencjał osób należących do klubu w Glasgow (UK), które lokalny rynek whisky znają „od podszewki”.

Inwestycja o najwyższym zwrocie?

Większość inwestycji, jakie rozważamy w ramach GIC, osiąga dwucyfrowe zyski. Od potężnie zabezpieczonych hipoteką obligacji stoczni jachtowej na 12% w skali roku, po ponad 20% w skali roku przy udzielanych pożyczkach, w ramach spółki VFund lub projektach gruntowych.

Co jest motorem działania Global Investor Club?

Słowami klucz są tutaj PASJA i WYNIK. Global Investor Club powstał dla idei, z wewnętrznej potrzeby jego założycieli. Szereg beneficjów z niego płynących jest po części efektem ubocznym. Wszystkie osoby zaangażowane w działalność GIC traktują to zajęcie jako sposób na realizowanie siebie. Liderzy oddziałów Klubu oraz inne osoby zaangażowane w jego rozwój nie traktują swojej aktywności jako pracy, chociaż dokładamy wielu starań, by GIC funkcjonował jako w pełni profesjonalna organizacja. Takie podejście skutkuje ciągłym rozwojem Klubu – zwiększającą się liczbą członków, oddziałów, pomysłów inwestycyjnych, spotkań integracyjnych. Bardzo cieszy nas, że poza odnotowaniem wzrostu aktywności inwestycyjnej osób przystępujących do Klubu, zauważamy także rozwój relacji międzyludzkich wśród naszych klubowiczów – organizują oni wspólne wypady na golfa oraz na kolacje.

Gdzie nas spotkać?
Klub opiera swoją działalność na comiesięcznych spotkaniach w kilkunastu oddziałach, zlokalizowanych w największych miastach Polski i Wielkiej Brytanii. Wkrótce przewidujemy też dalszą ekspansję terytorialną, w tym poza Europę. Terminy i miejsca spotkań można znaleźć na stronie www.globalinvestorclub.pl.

Dodatkowo, przygotowujemy doroczne konferencje wyjazdowe InvestCamp. W czerwcu spotykamy się w Wielkiej Brytanii w stanicy ZHP, we wrześniu w wynajętym w Polsce pałacu. Te 2-3 dniowe wydarzenia obfitują w interesujące prelekcje, nakreślające całe spektrum tematów inwestycyjnych oraz pośrednio dotyczących tego tematu. Poza formalną częścią wystąpień, duży nacisk kładziemy na przyjazną atmosferę oraz nawiązywanie wartościowych relacji pomiędzy uczestnikami.

Read it in english version: http://www.businessmantoday.us/about-the-global…sh-of-spare-time/

Krzysztof Sadecki

Krzysztof Sadecki